Egygólos Cornexi-vereség

2005. február 13. 19:53 © handball.hu

15-15-ös félidő után mindössze egygólos, 28-27-es vereséget szenvedett a Cornexi-Alcoa nőikézilabda-csapata az EHF-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, a norvég Byasen vendégeként.

G. Snorroeggen tör Sugár kapujára fotó: elitehandball.byasen.no
G. Snorroeggen tör Sugár kapujára
fotó: elitehandball.byasen.no
Nagyon jól kezdte az összecsapást a hazai együttes, ám a fehérvári együttes a 18. percre 11-7-re meglépett, s végül 15-15-re hozta a félidőt. Az első félóra legjobbja a trondheimiek veterán világklasszisa, Trine Haltvik volt, aki hat gólt is szerzett.

A második játékrészben sem sokat változott a kép, ugyan a cseh játékvezetők minden elkövettek, hogy a kiállításokkal segítsenek a hazai együttesnek, a Byasen nem tudta elviselni, hogy egyik legjobbja, Marte Snoroeggen betegség miatt nem léphetett pályára.

Az 50. percben megszerzett kétgólos előny (24-22) a végére egyre olvadt (28-27), a hazaiak legeredményesebbje a másik Snoroeggen, Goril lett tíz találattal, Haltvik nyolc gólt szerzett, csakúgy, mint a Cornexi válogatott szélsője, Balogh Beatrix.

A találkozó után Valeri Putans, a hazaiak edzője elmondta, csapata messze elmaradt a legjobb teljesítményétől, tanítványai kevésbé voltak agresszívak, s nem tudtak mit kezdeni a jól kontrázó magyarokkal szemben.

A visszavágót szombaton 17 órakor rendezik Székesfehérvárott.

EHF Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Byasen (norvég) - Cornexi-Alcoa HSB Holding 28-27 (15-15)
Trondheim, 1100 néző
v.: Novak, Skruzny (cseh)
gól: G Snorroeggen 10/1, Haltvik 8/4, Villabo 4, Ingrid Nygard Pedersen 4, Sissel Nygard Pedersen 2, illetve Balogh B. 8/4, Vámos 5, Korgyuk 4, Siti B. 4, Szabó V. 2, Lőw 2, Kenyeres 2
hetes: 5/5, illetve 6/5
kiállítás: 8, illetve 14 perc