EHF: döcögős játék a Népligetben

2005. február 12. 22:05

Az EHF-kupa másik nyolcaddöntőjében a Ferencváros fogadta a görög Artaszt. A Fradi - bár jól kezdett, - nem játszott végig a tudásának megfelelően, gyakran kapkodtak a játékosok, és a nyolc gólos előnyt kiengedték a kezükből. Az utolsó 10 percben ismét jó játékkal - de még mindig sok hibával - haladt a győzelem felé Németh András csapata.

Bemelegítésnek jó volt
A meccs előtt korántsem volt olyan forró a hangulat, mint az akár egy bajnoki rangadón szokott lenni a Kőbányai úti csarnokban. De a szurkolók nem hagyták cserben a lányokat, a csapatok bemutatkozása után először elénekelték kedvenceiknek a Himnuszt, majd hatalmas dobütésekkel, és hangerővel éltették Tóth Tímiéket a pályán. Legyőzhető ellenfél volt a pályán, amely 14 helyett 10 játékost nevezett a meccsre.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
FTC - Anagenniszi Artasz Promitheasz 40-33 (20-17)
Népliget, 500 néző
Vez.: Borrotti, Marcet (FRA)

FTC: Pastrovics - Mraviková 10, Kovács V., Uhraková 4/2, Tóth T. 14/3, Barna 1, Kirsner 4. cserék: Miklosová (kapus), Pádár M. 4, Rábai 2, Kamper, Csenki 1. edző: Németh András
Arta: Necsaj - Lebegyeva, Fotiadou 8/4, Stankute 6, Zsitlova 10/4, Vracseva 5, Skoutela 2. cserék: Vemi. edző: Mihail Akszenov
sárga lapok: Barna (8.), Rábai (11.), Tóth T. (17.); Stankute (11.), Fotiadou (23.), Lebegyeva (33.)
kiállítások: 12 perc - Uhraková (22.), Kamper (34.), Kovács V. (44.), Mraviková (48.), Pádár M. (49.), Tóth T. (60.); 10 perc - Skoutela (40.), Fotiadou (41., 52.), Vemi (50.), Stankute (58.)
hétméteresek: 5/6 (Uhraková), 8/10 (Zsitlova, Zsitlova)
az eredmény alakulása: 8. p.: 8-2, 14. p.: 9-6, 18. p.: 14-6, 24. p.: 16-12, 34. p.: 21-21, 40. p.: 24-24, 45. p.: 29-24, 51. p.: 32-30, 57. p.: 37-31

A hangos biztatásnak meg is lett az eredménye, hiszen - még mielőtt a zöld-fehér közönség egységes erővel buzdította volna énekében, - Sopi belőtte első gólját. Válasz azonban nem érkezett a másik oldalról, hanem inkább Mraviková kezdte meg góljainak gyártását. Aztán jött az, akit(ől) a lányoknak tartania kellett (volna). Vracseva lendítette meg a jobb kezét kétszer egymás után, és máris egyenlő lett az eredmény (2-2). Elkezdődött azonban a hazaiak jó sorozata: az eddigi góllövőkön kívül Pádár és Kirsner is betalált, így húzott el a Fradi 8-2-re.

Három gyors találattal feljött az Arta, Stankute, valamint Fotiadou is belejött a játékba (8-5), majd észhez kapott a Fradi, és a 18. percre már nyolc gólos előnyre tett szert (14-6). Akkor még nem sejthettük, hogy ennél már csak kevesebb lesz a különbség a két csapat között. A görögök ugyanis elkapták a fonalat, és kihasználták Pádárék hibáit. Zsitlova, valamint Lebegyeva is megtalálta Pastrovics hálóját. Így lett először a 24. percben 16-12, majd a félidő vége előtt 19-17. Az öltözőbe indulás előtti másodpercben Tóth Tímea kilőtte még Necsaj hálójának felső sarkát, a francia játékvezető hölgyek pedig érvényesnek minősítették a gólt (20-17).

A második játékrész elején Miklosová váltotta Pastrovicsot a háló előtt. A lányok figyelme azonban az öltözőben maradt, csak Csenki találta meg az utat a kapuba, a többiek sorra követték el a hibákat. Alig négy perc alatt háromszor is lőni hagyta Zsitlovát a védelem, így a vendégek kiegyenlítettek (21-21). Tóth ekkor a hátán vitte a csapatot, értékesítette lövéseit, a védekezésben azonban hibák következtek, így az előny nem nőtt (24-24). Ekkor emberelőnybe kerültek Kirsnerék, és Uhraková, valamint Barna is belőtte első gólját (28-24).

Láthatóan elfáradtak Kovács Veráék, elveszítették a labdát (lábat ért, kidobták az oldalvonalon), az 50. percre így 31-29 lett az eredmény. Ekkor azonban Pádár és Kirsner ismét bátran próbálkozott, majd Uhraková vette át a heteslövést Tóth Tímeától, az 57. percre hattal vezetett Németh András csapata (37-31). A végjátékban labdákat kaparintottunk meg, Kirsner többször is tudott gyorsan indulni, de Necsaj volt a végállomás: a ziccer sajnos nem ment be. Az 58. percben kiállították Stankutét, így Uhraková tudta értékesíteni a hetest, majd Mraviková és Tóth is belőtte utolsó gólját. A végeredmény 40-33 lett, és a sokkal jobb játékerővel rendelkező magyar csapat holnap bizakodva várhatja a visszavágó mérkőzést, amely 15 órakor kezdődik a népligeti FTC-csarnokban.