Hazai győzelem a zöld-fehér rangadón

2005. január 21. 20:05 © handball.hu

Szomorú hangulatban, kisírt szemekkel gyülekeztek a szurkolók a zöld-fehér rangadóra. A csarnok előterében gyönyörű emlékfalat készítettek a szervezők Kulcsár Anitának, amely elé az érkező drukkerek elhelyezhették gyertyáikat, mécseseiket. Kevesen bírták ki könnyek nélkül a látványt. Ellentétes félidők után a brillírozó Tóth Tímea vezérletével a hazai csapat végső soron magabiztos, 30-26-os győzelmet aratott. A meccs után a két klub szurkolói is megmérkőztek egymással.

A hazaiak öröme nem lehetett felhőtlen...
A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak, de egy ideig utána is csak az edzők és a játékosok hangja hallatszott. A gólokat udvarias taps követte. A hazaiak vették fel jobban a ritmust, Tóth Tímea átlövései folyamatos veszélyt jelentettek, a harmadik percre már három góllal vezetett az FTC (3-0). A győriek Görbicz és Mehlmann vezérletével hamar kiegyenlítettek, sőt Gogirla hetesével a vezetést is átvették a 7. percben (3-4).

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, kitűnő átlövőteljesítményeket láthattunk, Gogirla, de főleg Tóth Tímea is lendületesen, eredményesen játszott. Utóbbit Borbás Rita nagyon nehezen tudta tartani, ki is állították 2 percre, majd a másik oldalon Pádár Margónak kellett leülnie kényszerpihenőre.

Tovább folytatódott Tóth és Gogirla gólpárbaja, csak úgy röpködtek a hálószaggató bombák (8-8). Sokáig egyik csapat sem tudott kétgólos vezetést szerezni, végül ez néhány Sirina-bravúr után a győrieknek sikerült (11-9).

Róth Kálmán kicsit átszervezte csapatát, a szokásos cserével Görbicz a szélre húzódott, Vérten pedig az irányító szerepkört vette át. Sikerült is megzavarniuk a hazai gárdát, a félidő 15-10-es vendégvezetéssel zárult.

A második félidő hasonlóan folytatódott, különösen a győri Gogirla volt elemében, 10 méterről is be tudott találni (13-17). Kamper Olívia is igyekezett felnőni Tóth mellé, és a hazaiaknak sikerült is három gólra felzárkózniuk a 40. percben (15-18). Újra nyílttá vált a mérkőzés, főleg miután az FTC egy gólra is csökkentette a hátrányát. Állandósult az egy-két gólos különbség, majd a 47. percben a hazai csapat ki is egyenlített a parádésan játszó Tóth góljával (21-21).

Az FTC fokozatosan magára talált, Borbás harmadik kiállítása után Tóth még több teret nyert, és kitűnő teljesítményével ki is használta. Sirina nem tudta megismételni az első félidei bravúrjait, míg a másik oldalon a Pastrovics helyére beálló Miklosová szép védéseket mutatott be. A mérkőzés hajrájában előbb Görbicz (harmadik kiállítással), majd Temes (rögtön) kapott piros lapot, ezzel el is dőlt a csata sorsa. A hátralévő időben a hazaiaknak jött ki jobban a lépés, végül magabiztos, 30-26-os győzelmet arattak. Mindkét oldalon akadt egy-egy extraklasszis teljesítmény, Gogirláé és Tóth Tímeáé. Különösen az utóbbi tett ki magáért, Kulcsár Anita mellett róla szólt ez a mai nap.

A fő mérkőzést a két csapat szurkolói közötti összecsapás követte, amelyet szintén Kulcsár Anita emlékének szenteltek. A K.A. monogrammal ellátott mezben játszó győriek szekere futott jobban, 30-25-re nyertek a becsületesen küzdő Fradi-szurkolók ellen.