BL: Nem működött a Dinamo Bécsújhelyen

2005. január 21. 23:30 © handball.hu

A Bajnokok Ligájában a harmadik forduló első meccsére a B-csoportban Ausztriába utazott az orosz Dinamo AKVA Volgográd csapata. A vendéglátó négypontos Hypo Niederösterreich csapata volt. Ezúttal sem esett csorba az osztrák együttes játékán, és hozták a kötelező győzelmet.

Spiridonék küzdöttek a két pontért fotó: sport1.at
Spiridonék küzdöttek a két pontért
fotó: sport1.at
Úgy tűnik, a Hypo megtalálta a helyes utat a Bajnokok Ligája-sorozatban, amely igen szép eredményhez vezethet. Szoros első félidőt játszott a két csapat egymással, hiszen a Hypo már 8-4-re is vezetett, az oroszok azonban a félidő végére egyenlíteni tudtak. Izgalmas jeleneteket nemcsak a kézilabda tudott szolgáltatni a szurkolóknak, hiszen a csarnok fényforrásai egyszerre csak kialudtak, amikor 29:33-at mutatott az eredményjelző tábla órája.

A csapatok 14-14-es döntetlennel fordultak, amikor a Hypo feltámadt, és küzdött a céljaiért. A Volgográd csak a 46. percben tudott egyenlíteni (22-22), amikor először ismét plusz kettőre (24-22), majd plusz ötre nőtt a hazaiak előnye, Logvin ugyanis négyes szériát varázsolt az ellenfél hálójába (28-23). Ezt az előnyt esze ágában sem volt kiadni a kezéből Prokop együttesének, amely végül hat góllal nyerte a találkozót (31-25).

Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló
Hypo Niederösterreich - Dinamo AKVA Volgográd 31-25 (14-14)
Maria Enzersdorf, 1100 néző
Vez.: Migas, Bavas (GRE)

Hypo góllövői: Logvin 11/4, Rotis 9/2, Sinkarenko 3, Bilobrk 2, Spiridon 2, Engel 2, Nascimento 2
Volgográd legjobb góllövői: Mocsalina 7, Mohova 5/2, Adzsiderszkaja 4

következik
A-csoport
január 23. 16:25 Ikast/Bording EH - CBM Astroc Sagunto
a ZRK Buducnost MONET - Dunaferr NK mérkőzést a február 5-i hétvégére halasztották