Szilveszteri sztárparádé Szegeden

2004. december 31. 1:36 © handball.hu

Kézilabdaünnepnek adott otthont a 2004-es év utolsó előtti napján az Újszegedi Sportcsarnok. A parádén részt vett a kézilabdázás apraja-nagyja: ifjú tehetségek, mostani csillagok, egykori sztárok, szponzorok, kézilabdával foglalkozó újságírók és szurkolók mérték össze erejüket. Azaz mindenki, aki szereti ezt a sportot.

A játékosok együtt kívántak boldog új évet mindenkinek
A Pick-Szeged csapatának otthonául szolgáló létesítmény közönsége méltó módon ünnepelte meg a Magyarországon egyre népszerűbb sportágat. A délután kezdetén az újságírók és a szponzorok csapata mérkőzött meg egymással. A Zsiga Gyulával megerősített médiaválogatott hamar bebizonyította, hogy nemcsak írnak a kézilabdáról, hanem értenek is hozzá, hiszen 7-4-es félidő után 7 góllal, 19-12-re sikerült nyerniük az esemény szponzoraival szemben.

A kisiskolás korú gyermekek számára találták ki a sportág miniváltozatát, a szivacslabdát, amelyet két-két lány- és fiúcsapat összecsapásával ismerhettünk meg egy kicsit közelebbről.

I. Kézilabda Gála
Csongrád m. leányválogatott - Békéscsabai 2-es sz. Isk. 13-8
Csongrád m. fiúválogatott - Orosházi fiúválogatott 12-8

A férfibajnokság első két helyezettjének már hagyományosnak mondható szurkolói meccsére ismét sor került kora délután. A Fotexet és a Picket általában éltető fiatalok barátságos és eleinte szoros meccsen mutatták be, hogy játszani is szeretik a kézilabdát. A Fotex Szurkolói Fan Club eleinte még vezetett, de a félidőben elhúzott a Pick (9-3). A Pick-drukkerek aztán hatalmas parádéval, 13-7-re győztek. A legeredményesebb a szegedi Takó Gábor volt 4 góljával.

A délután fő attrakciói között először Aranyos Angyalok és Trükkös Tündérek libbentek a pályára, de mielőtt mágikus ereikkel a hálóba varázsolták volna a labdát, a DVSC egykori játékosát, Szilágyi Katalint búcsúztatta el a válogatottól a szövetség. Káprázatba ejtő mesénkben régi ismerősökkel találkozhattunk a pályán. A gólokat az Angyaloknál Angyal Éva, Fiedler Erika, Horváth Ildikó, Kántor Anikó, Gódorné Nagy Mariann, Mátéfi Eszter, Takács Gabriella, Tóth-Harsányi Borbála, valamint a Tündéreknél Erdős Éva, Horváth Klára, Jeddi Mária, Kiss Éva, Kovács Éva, Major Katalin, Pádár Ildikó és Simics Judit szerezte. A végeredmény majdnem döntetlen lett, de Gódorné gondoskodott arról, hogy a győzelemre vezesse csapatát, méghozzá Csík János segédletével. A Trükkös Tündéreket egy másik "szakmabeli", Laurencz László istápolta.

Aranyos Angyalok - Trükkös Tündérek 13-12 (7-7)
Vez.: Andorka, Schóber

Aranyos Angyalok: Őriné Győrvári Györgyi, Rácz (kapusok), Angyal 4, Horváth I. 2, Csapó, Takács 2, Fiedler 1, Gódorné 1, Kántor 1, Tóth-Harsányi B. 1/1, Fleckné, Kocsis, Kökény, Mátéfi. Edző: Csík János
Trükkös Tündérek: Meksz (kapus), Kovács É. 3/1, Kiss É. 2, Major 2, Horváth K. 1, Jeddi 1, Pádár 1, Simics 1, Erdős 1/1, Gát, Tóth-Harsányi K., Virincsik, Szilágyi K.. Edző: Laurencz László

Az Öreg Rókák és a Régi Csibészek is bemutatták, mi maradt meg a fejükben és a kezükben a kézilabdás éveikből. Mindkét csapat jól felkészült a találkozóra, bár a Kovács László vezette Csibészek végig vezetve arattak diadalt a Vass Sándor vezette Rókák felett. A gólokat Bíró Imre, Borsos Attila, Kovács Mihály, Kovács Péter, Lele Ambrus, Putics Jenő, Szabó László, valamint Gyurka János, Horváth Attila, Iváncsik Mihály, Marosi László, Sibalin Jakab és Vass Károly lőtte.

Öreg Rókák - Régi Csibészek 13-18 (6-9)
Vez.: Klucsó, Lekrinszki

Öreg Rókák: Bíró 1/1, Bakos (kapusok), Borsos 3, Kovács P. 3/1, Szabó L. 2, Lele 2/1, Kovács M. 1, Putics 1, Kenyeres J., Süvöltős, Varga I., Szilágyi I. Edző: Vass Sándor
Régi Csibészek: Hoffmann, Zsembery (kapusok), Sibalin 5, Gyurka 4, Marosi 4, Iváncsik M. 2/1, Horváth A. 2/1, Vass K. 1/1, Buday F., Kővári. Edző: Kovács L.
A mérkőzés legjobbja: Hoffmann László

A főmérkőzés előtti szünetben kiosztották az Év Kézilabdázója díjait is.

Korsos Ádám - Pestszentlőrinc-Elektromos Rév

A gála csúcspontja az All Star csapatok, a Királyok és az Ászok mérkőzése volt, amely két 20 perces félidőből állt. Annak érdekében, hogy látványos, izgalmas meccset láthasson a csarnokban megjelent 3000 néző, a kínai figurából elért gólok - úgy, mint a strandkézilabdában - két találatnak számított. Éppen ezért a negyven perc alatt mindkét oldalon 34 gól született, és a sztárparádé pompás izgalmakat hozott.

Az első félidőben eleinte felváltva vezettek a csapatok, aztán a Skaliczki László irányította Királyok erőfölénye mutatkozott meg, és a félidő végére 16-12-vel fordultak a csapatok. De a Kiss Szilárd vezette Ászok nem adta fel a mérkőzést: nyolcgólos hátrányból először döntetlen lett, majd Puljezevics dupla találatot érő, egész pályás találatával sikerült fordítaniuk, és végül 34-34-gyel végződött a magyar bajnokság nagyjait felvonultató találkozó.

Királyok - Ászok 34-34 (16-12)
Vez.: Dobrovits, Tájok

Királyok: Pálinger, Perger (kapusok), Zsigmond 6 (1 kínai-4), Kulcsár 5 (2-1), Pásztor 5 (2-1), Kirsner 4 (1-2), Radulovics 3 (1-1), Berta 3 (1-1), Tóth T. 3, Pigniczki 2, Mraviková 2, Kotormán 1, Éles, Buday D. Edző: Skaliczki László
Ászok: Miklosová, Puljezevics 2 (1 egész pályás) (kapusok), Lovász 8, Iváncsik 7 (1-5), Császár 4 (1-2), Harsányi 4 (1-2), Németh 3 (1-1), Nagy I. 2, Ferling 2/1, Uhraková 1, Rosta 1, Kindl, Bajusz, Nagy L. Edző: Kiss Szilárd

A sportágat szerető közönség vastapssal köszöntötte a sztárokat, és ezzel "mondott" köszönetet a szervezőknek.