Döntetlen az évzárón

2004. december 30. 3:16 © handball.hu

1500 néző előtt játszották a magyar nőikézilabda-bajnokság rangadóját, a Dunaferr-Győri ETO összecsapást. A mérkőzésnek elsősorban presztízsértéke volt a két csapat számára, hiszen az alapszakasz várható helyezése nem igazán függött az eredménytől. Győrött a Dunaferr ősszel hat góllal nyert, tehát ha mindkét csapat begyűjti az alapszakaszbeli "kötelező győzelmeket", a Győr csak úgy tudott volna az újvárosi csapat elé kerülni a tabellán, ha ezen a mérkőzésen legalább 7 góllal győz. Ennek pedig igen kicsi volt a valószínűsége.

Görbicznek ezúttal sem volt könnyű dolga az újvárosi védőkkel szemben
Szűcs Gabriella (DVSC), Tóth Tímea (FTC) és Balogh Beatrix (Cornexi) kivételével a magyar válogatott 16 fős Eb-keretének itthon játszó tagjai mindannyian pályára léptek a mérkőzésen. Az év magyarországi sporteseményén résztvevő játékosokat mind a klubok, mind a szurkolói csoportok nevében virággal köszöntötték a meccs előtt, de a pályán nem tartott sokáig a barátság, hiszen már az elejétől szikrázóan kemény csatát láthattunk.

A mérkőzés a papírformának megfelelően Dunaferr-fölénnyel indult. Pálinger bravúrjainak és a magabiztos védekezésnek köszönhetően sorra szerezték a labdákat és lőtték a gólokat az újvárosi lányok, kihasználva a győri védelem gyakori pontatlanságait. A 4-1-es hazai vezetés után még egy gólra feljöttek a vendégek (5-4), de a Dunaferr tudott újítani, fokozatosan növelte előnyét, a félidő végére öt gólra nőtt a különbség (13-8).

A játékot sok technikai hiba, rossz helyzetkihasználás (főleg győri részről), és mindkét oldalon kiváló kapusteljesítmény jellemezte. Sirina "kottából olvasta" Radulovics lövéseit, míg Pálingerrel elsősorban a győri szélsőknek gyűlt meg a bajuk, de "Ginnie" középről is ziccereket hárított. Egyik csapat sem tudott igazán kibontakozni, hiszen jól ismerik egymás taktikai variációit és lövőrepertoárját a korábbi mérkőzésekről és a válogatott összetartásai miatt is. Éppen ezért a megszokott győri hetesdobók, Görbicz és Mehlmann helyett (akik másfél hónapig együtt gyakoroltak Pálingerrel) Juhász kapta a büntetés-végrehajtás feladatát, amelyet 50%-os hatékonysággal teljesített (2/1).

A második félidő sokáig az elsőhöz hasonlóan alakult, a hazai csapat többször is vezetett hat góllal, és a 44. percben eldőlni látszott a mérkőzés (18-12). Újfent bebizonyosodott azonban, hogy a női kézilabdában a 6 gól nem is olyan nagy különbség. Az utolsó 10 percben a hazai játékosok elfáradtak, vagy már azt hitték, hogy a zsebükben a győzelem. A győrieknek sikerült fenntartaniuk a korábbi tempót, Vérten és Borbás vezérletével továbbra is szorosan, hatékonyan védekeztek a Dunaferr lövői ellen, míg támadásban Gogirla vette át a főszerepet, aki a higgadt büntetés-végrehajtás mellett a hajrában három akciógólt is lőtt. A végeredmény 22-22 lett.

A játék színvonala összességében sok kívánnivalót hagyott maga után, amelyben bizonyára szerepet játszott a szerencsétlen időpont, és a válogatott játékosok fáradtsága is. Utóbbiak közül a két kapus nyújtott végig kiemelkedő teljesítményt, míg az Eb-t megjárt irányítók közül Ferling főleg az első, Görbicz pedig a második félidőben játszott jól. Sajnos, a játékvezetők ma nem tudtak felnőni a feladathoz.

Dunaferr NK - Győri Graboplast ETO KC 22 - 22 (13 - 8)
Dunaújváros, 1500 néző.
Játékvezetők: Herczeg, Südi.

Dunaferr NK: Pálinger - Lovász 2, Radulovics 6 (4), Ferling 5 (1), Kulcsár 1, Kindl 3, Nagy 2. Csere: Pigniczki 1, Bohus, Bulath 2, Németh. Edző: Kiss Szilárd
Győri Graboplast ETO KC: Sirina - Bódi, Bradeanu 3, Borbás 2, Görbicz 5, Gogirla 6 (3), Vérten 4. Csere: Petróczi (kapus), Juhász 1 (1), Mehlmann, Kovacicová 1. Edző: Róth Kálmán.

Kiállítás: 10 ill. 10 perc
Hétméteres: 6/5 ill. 5/4.