Hosszabbításban dőlt el az 5. hely sorsa

2004. december 19. 13:01 © handball.hu

A vasárnapi ebéd után mintegy kétezer néző látogatott ki az Európa-bajnokság utolsó napjának legelső mérkőzésére, az 5-6. helyért megrendezett Ukajna-Németország mérkőzésre. Jurackék hatalmas csatában, 2x5 perces hosszabbítással kerekedtek Sinkarenkoék fölé.

Jurack 9 góljával vezéregyéniség volt
A magyar Kékes Csaba - Kékes Pál által vezetett mérkőzés első félideje kiegyenlített küzdelmet hozott, bár a német válogatott Jurack sorozatban lőtt három góljával elhúzott ugyan 3-6-ra, ám Szjukaloék gyorsan kiegyenlítettek (6-6). Mindkét oldalon villogtak a kapusok, a német Alexandra Graefer 50%-kal brillírozott, de Leonyid Ratner taníványa, Larysa Zaspa sem panaszkodhat a maga 53%-ával. Talán nekik is köszönhető, hogy félidőben mindössze 8-8 gól esett.

Harke góljával indult a második félidő, majd Borodina válaszolt sebtiben. Folytatódott az adok-kapok, főként Sinkarenko, Ljapina, valamint a másik oldalon nyolc gólig jutó Jurack volt elemében.

A kiélezett küzdelmet jól mutatja, hogy a 60. perben 22-22-es döntetlen állt a Papp László Aréna eredményjelzőjén, kezdődhetett tehát a 2x5 perces hosszabítás, méghozzá ukrán büntetővel, melyet Reznir értékesített. Pár perces gólszünet után Radcsenko kapott kétperces büntetést, majd Baumbach azonnal kihasználta az emberelőnyt (23-23).

A rövid szünet előtti percben két gyors gólt láthattunk Sinkarenko, valamint Jurack jóvoltából (24-24).

Henze egyéni akciójával ismét vezetéshez jutottak a németek, majd az ukránok lőtték kapu fölé a labdát, de a németek is hibáztak. Az izgalmak tovább fokozdtak: Reznir büntetőt hibázott, majd Jurack bombáját fogta Zaspa. Az újabb hétméterest Alexandra Graefer hárította, majd ismét a büntetők ideje jött: ezúttal Baumbach lőtt a kapu mellé... Az Európa-bajnokság egyik legizgalmasabb mérkőzése után a németek ünnepelhettek (24-25).