Dél-Korea és Dánia jutott a döntőbe

2004. augusztus 28. 0:22 © handball.hu

Dél-Korea minimális különbséggel jutott be a vasárnap délelőtti döntőbe. Nehéz dolguk volt, hiszen a franciák játéka a második félidőben ugyan hullámvölggyel kezdődött, de a vésőkig küzdöttek a döntőért. Dánia viszont folyamatosan egyre nagyobb előnyhöz jutva, könnyedén jutott túl az ukránokon. A bronzmérkőzést szombaton délután játsszák. A magyar lányok szintén szombaton, itthoni idő szerint délelőtt 10:30-kor lépnek pályára a brazilok ellen.

... de ki nevet a végén? (fotó: Athén 2004)
... de ki nevet a végén?
(fotó: Athén 2004)
elődöntők:
Franciaország - Dél-Korea 31-32 (15-15)
Elenikó-aréna
vezette: Oie, Togstad
gól: Pecqueux Rolland 6, Cano 6, Wendling 5, Lejeune 4/3, Tervel 3, Jacques 2, Herbrecht 2, Korfanty 2, Cendier Ajaguin 1, illetve G. J. Lee 7, Woo 5, Huh 5, S. O. Oh 4, S. E. Lee 4, Choi 4, Lim 2, Moon 1.
hetes: 3/3, illetve 5/2
kiállítás: 8, illetve 6 perc
az eredmény alakulása: 8. p.: 4-4, 12. p.: 7-5, 16. p.: 9-9, 21. p.: 13-9, 28. p.: 14-15, 34. p.: 15-19, 43. p.: 18-24, 49. p.: 23-27, 52. p.: 23-30, 55. p.: 28-30

Ukrajna - Dánia 20-29 (11-13)
vezette: Lemme, Ullrich
gól: Ljapina 5/4, Verheljuk 3, Markusevszka 3, Jacsenko 3, Szjukalo 2, Cigica 2, Burmisztrova 1, Sinkarenko 1, illetve Fruelund 9/5, Daugaard 5, Touray 4, Vestergaard 3, Kiaerskou 2/2, Skov 1, Mikkelsen 1, Thomsen 1, Jensen 1, Andersen 1, Broedsgaard 1.
hetes: 6/4, illetve 8/7
kiállítás: 8, illetve 4 perc
az eredmény alakulása: 7. p.: 1-4, 9. p.: 4-4, 17. p.: 5-8, 27. p.: 8-12, 36. p.: 12-15, 41. p.: 12-19, 45. p.: 14-24, 54. p.: 19-26

Jan Pytlick (dán szövetségi kapitány): Az olimpia előtt három célunk volt: az első, hogy minél előrébb végezzünk a csoportunkban, a második, hogy megnyerjük az elődöntőt és a harmadik, hogy megnyerjük az aranyérmet. Az első félidő szoros volt, mert az ukránok nagyon erősek, ám a második játékrészben tökéletesen összeállt a védelmünk és az egész csapat rendkívül jól játszott.

Bager Louise Noergaard: Nagyon nehéz meccs volt, olyan, mint amilyennek egy elődöntőnek lennie kell. A védelmünkkel nyertünk meg a mérkőzést.

Leonid Ratner (ukrán szövetségi kapitány): Először is gratulálok a dánoknak a teljesítményükhöz és a győzelmükhöz. Úgy gondoltam, hogy a Görögországban tartandó olimpián a bírók a hely szelleméhez méltóan fújnak majd. Ma viszont ez a reményem megdőlt a játékvezetők "modern" szabályértelmezését látva. Mit mondjak most a játékosaimnak edzőként, s tanárként? Mégegyszer megismétlem: a dánoknak ismét jó csapatuk van.

Maryna Vergelyuk: El vagyok keseredve a bírók miatt. Úgy gondolom, bármelyik csapatot képesek vagyunk legyőzni, de ma meg se kaptuk a lehetőséget arra, hogy közel férkőzzünk a dánokhoz. Most már a bronz meccsre kell koncentrálnunk, ha úgy játszunk, ahogy igazából tudunk, meg tudjuk verni a franciákat.