Fáradt dán játékosok Dél-Korea ellen

2004. május 29. 4:34

Csütörtökön és pénteken két tesztmérkőzést játszott egymással a három európai kupadöntőben diadalmaskodó klubcsapatok játékosaiból álló dán, valamint az éppen északi túrán lévő dél-koreai válogatott. Előbbieket hidegzuhanyként érte a két nem várt eredmény - egy döntetlen, és egy hatgólos vereség. Utóbbi pedig bebizonyította, hogy van mitől félnie a már-már túl magabiztosnak tűnő dán kézilabdázóknak (is) az olimpián.

1. barátságos mérkőzés, Skive
Dánia - Dél-Korea 24-24 (13-12)
Dánia góllövői: Line Daugaard 7, Karen Brödsgaard 4, Rikke Nielsen 4, Rikke Skov 2, Winnie Mölgaard 2, Tine Ladefoged 2, Trine Jensen 1, Anne Petersen 1, Heidi Johansen 1

Jan Pytlick (képünkön) a dán B.T. című lapnak így kommentálta a döntetlent:
"Néhány jó egyéni teljesítmény mellett mélyen tudása alatt játszott a csapat. Pontosabb játékot vártam. Dél-Korea válogatottja mindig nehéz ellenfél, de most védekezésben és támadásban is voltak hibáink. Örülök, hogy Rikke Nielsen beállása támadásainkat lendületesebbé tette."
A napilap Line Daugaard-ot említi az első tesztmérkőzés legjobbjaként, akit Rikke Nielsen, Rikke Skov valamint Louise Bager Nörgaard követ a listán.

Másnap már nem ment ennyire jól a játék a dán csodacsapatnak. A döntetlent hozó meccs után a dél-koreai csapat vette át az irányítást Thistedben.
Az All-Star jobbszélső, Woo Sun-Hee gyakran megtalálta a rést a dánok védelmén az első félidő közepén, és Jan Pytlick csapata hiába harcolt, támadásban a dél-koreaiak voltak jobbak. Akkor sem estek össze, amikor edzőjüket, Lim Young-Chult a svéd játékvezetői kettőssel való szóváltás miatt piros lappal kiállították. Dánia a második félidőben felzárkózott (17-17), a vendégek viszont óriási küzdelemben pontosabb támadásaik miatt ismét eredményesebbek voltak. A dél-koreaiak a második félidő második felében szabályosan átgázoltak a dánokon sajátos rohamlépteikkel, amivel könnyen megszerezték végső, 28-22-es győzelmüket a közepesen játszó házigazdák ellen.

2. barátságos mérkőzés, Thisted
Dánia - Dél-Korea 22-28 (9-14)
Dánia góllövői: Trine Jensen 5, Winnie Mölgaard 4 (1), Camilla Thomsen 3, Mette Vestergaard 3 (1), Katrine Fruelund 3 (2), Henritte Mikkelsen 2, Christina Roslyng 1, Rikke Skov 1
Dél-Korea góllövői: Sun-Hee Woo 7, Sang-Eun Lee 7 (4), Cha-Youn Kim 4, Pil-Hee Moon 4, So-Hee Jang 4, Im-Jeong Choi 2
hétméteresek: 4/5, 4/4
kiállítások: 2, ill. 6 perc
végleg kiállítva: Lim (edző, Dél-Korea)
az eredmény alakulása: 3-2, 6-4, 7-8, 9-10, 9-12, 9-14 (félidő), 12-15, 15-17, 17-18, 20-22, 21-25, 22-28

forrás: handnews