Sikerült a presztízsreváns

2004. március 7. 21:08 © handball.hu

Ahogy Mocsai Lajos ígérte, valóban presztízskérdést csinált a Dánia elleni felkészülési mérkőzésből, s a magyar nőikézilabda-válogatott ennek megfelelően 29-27-es győzelmével nemcsak visszavágott a keddi, Aarhusban elszenvedett zakóért, de meg is nyerte a hét végi hármas tornát.

Sirina Irina
felkészülési mérkőzés
Magyarország - Dánia 29-27 (13-13)
Győr, 1300 néző
vezette: Vakula, Ljudovik (ukránok)
gól: Radulovics 15/6, Ferling 4, Lovász 4, Kirsner 3, Pigniczki 1, Görbicz 1, Tóth T. 1, illetve Touray 5, Fruelund 4/2, Vestergaard 4/1, Kiaerskou 4, Mikkelsen 4, Jensen 2, Roslyng Hansen 2, Johansen 1, Hörlykke 1
hetes: 7/6, illetve 5/3
kiállítás: 6, illetve 10 perc

Tripla örömben lehetett része annak a közel 1300 nézőnek, aki kilátogatott a győri Magvassy Mihály Sportcsarnokba vasárnap délután. Ami a meglepetés erejével hathatott, Dunaújvároshoz hasonlóan itt sem telt meg csordultig a nézőtér, ehhez bizony nem szokott hozzá nőikézilabda-válogatottunk.

A triplaöröm első fejezetét mindjárt a csapat adta, hiszen szoros, sok hibával tarkított, de nagyon nagy csata során visszavágott a keddi, tizenegy gólos aarhusi kudarcért, s 29-27-re nyert olimpiai bajnok ellenfelével szemben.

A csarnokban talán a szövetségi kapitány is okosabb lett, no nemcsak a mérkőzés, hanem a helyi drukkerek jóvoltából. A válogatási elvekkel elégedetlen győriek ugyanis egy óriási transzparenssel üzentek Mocsai Lajosnak: "Vérten Orsit az olimpiára!"

A mérkőzés nagy kapkodással kezdődött, magyar részről Görbicz ziccerét védte Mortensen, a másik oldalon Sirina parádézott, s hárította Andersen kísérletét. 2-0, 4-2 és 5-3 után a dánok emberhátrányban (!) szereztek két gólt, s egyenlítettek (5-5), ám arra, hogy először vezessenek, a félidő hajrájáig kellett várni (9-10).

Mocsai Lajos a védelmet próbálta stabilizálni, ám a "ne szakadj szét, ütközz keményen!" felszólításnak csak az első fele valósult meg maradéktalanul. A test-test elleni játékot talán csak Pigniczki merte felvállalni a nálánál magasabb, erőteljesebb skandinávokkal szemben. Szerencsére a kapuban Sirina remekelt: 11-11-nél kettős emberhátrányban akadt olyan fél perc is, amikor egy hetes után még két ziccert is kifogott. Radulovics és Lovász révén még kétszer volt az előny a magyaroknál, Fruelund gólja viszont 13-13-as félidőt eredményezett.

A 13 találatból Radulovics 8-at vállalt 30 perc alatt, Görbicz, Ferling, Kulcsár egyet sem. Főleg a győriek irányítója játszott pontatlanul, a többiek jóformán helyzetbe sem kerültek.

A második játékrészt Johansen harmadik kétperces kisbüntetéssel kezdte (jött is a piros lap), Thomsen és Fruelund kettőse a belső, hármas poszton egyedül Bojanán nem fogott ki, ám egymagában csak "víz felett" tudta tartani az együttest.

20-20 után a magyarok ritmust váltottak, Ferling végre megvillant, s 24-21-nél már-már kézben volt a végső siker. Jan Pytlick szövetségi kapitány időt kért, s csapata három perc alatt három gólt szerezve egyenlített (25-25). Ekkor, öt és fél perccel a lefújás előtt Mocsai Lajos is rendet tett a fejekben, Görbicz csodás alulról elengedett lövésével végre beköszönt, majd Ferling után Radulovics meglőtte 14. és 15. gólját, kialakítva a 29-27-es végeredményt.

Hogy azért a tripla örömről is szót ejtsünk: a magyar siker mellett Pádár Ildikó megkapta a Magyar Olimpiai Bizottság Fair-Play-díját, míg a mérkőzés szünetében az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) és a Magyar Kézilabda Szövetség aláírta hivatalosan is a decemberi Európa-bajnokság szerződését.