Kikapott Dániában a Mocsai-csapat

2004. március 2. 23:10 © handball.hu

Súlyos, 29-18-as vereséget szenvedett a magyar nőikézilabda-válogatott, amely Aarhusban, Dánia legjobbjai ellen lépett pályára.

Dánia - Magyarország 29-18 (13-6)
Aarhus, 2900 néző
gól: Kiaerskou 7/3, Daugaard 6, Munch 5, Touray 3, Thomsen 2, Brödsgaard 2, Mikkelsen 1, Vestergaard 1, Fruelund 1, Kristine Andersen 1, illetve Lovász 4, Ferling 4/1, Kulcsár 3, Szűcs 2, Kirsner 1, Nagy I. 1, Bulath 1, Tóth T. 1, Görbicz 1/1.
hetesek: 4/3, illetve 6/2
kiállítás: 6, illetve 14 perc
az eredmény alakulása: 5-0, 6-1, 8-1, 9-3, 10-4, 12-5, 13-6, 16-9, 21-9, 23-12, 25-16, 27-17

A légiósait nélkülöző magyar együttes borzasztóan kezdte a találkozót, az olimpiai bajnok házigazda 8-1-re is elhúzott, ezek után gyakorlatilag csak előnyét kellett őriznie.

A félidőt 13-6-os előnnyel zárta Dánia, a lelátón helyet foglaló 2900 néző joggal ünnepelt. A 40. percben már kétszámjegyűre nőtt a különbség (19-9), a dán sajtó nem véletlenül jegyezte meg, ezen a napon a vendégek támadójátéka kritikán aluli volt. Lotte Kiaerskou és Line Daugaard sorozatban lőtték góljaikat, előbbi hétszer, utóbbi hatszor volt eredményes. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy a kapuban Rikke Poulsen Schmidt remek teljesítményt nyújtott.

"Sokkal jobban játszottunk mind elöl, mint hátul ellenfelünknél, a magyarok védekezése ezúttal elmaradt a kívánt színvonaltól. Kellemesen érzem magam, hogy egy ilyen győzelemmel kezdtük meg athéni felkészülésünket" - nyilatkozta Jan Pytlick szövetségi kapitány.

A magyar válogatott szerdán repül haza, majd pénteken (18.00) Dunaújvárosban Hollandia, vasárnap (17.00) Győrben pedig ismét Dánia ellen lép pályára nemzetközi torna keretében.