A Silkeborgon nem fog múlni

2015. február 13. 15:00 © handball.hu

A meglepetésszerű győzelmei után is csak a 6. helyen álló Silkeborg-Voel csapata nemrég legyőzte a Viborgot, és ezzel hátrányba hozta a címvédőt a bajnoki címért folyó harcban. A nemzetközi kupák miatti hétközi játéknapon azonban rendezték a viszonyokat, ugyanis idegenben győztek a listavezető Team Esbjerg ellen.

Polman hat gólja nem volt elég Ikastban - Fotó: Tom Laursen
Amikor legutóbb jelentkeztünk Dánia híreivel, a Team Esbjerg még veretlenül vezette a tabellát. 18 forduló után is ezt a helyet foglalják el, de már van két vereségük. Ebből az elsőt január közepén, Ikastban szenvedték el, 28-21-re kaptak ki. Ezzel ledolgozta hátrányát az FC Midtjylland, és versenyben maradt az alapszakasz-elsőségért. Lars Frederiksen, az esbjergiek edzője, aki amúgy nemrégiben hosszabbított 2017-ig, csapata gyenge lövőteljesítményét emelte ki, a 21 szerzett gólt tartotta a vereség fő okának. Ugyanaznap a Viborg, nagy meglepetésre, kikapott az (akkor még) alsóházi Silkeborg-Voel otthonában 31-28-ra, így ők némi lemaradásba kerültek a két éllovashoz képest. A VHK már ekkor is sérülésekkel küzdött, az őszi szezont végigpadozó játékosok kerültek pályára, mint Sille Thomsen, vagy Cecilie Dalmose. A vereség fő oka a Viborg védelmének gyengesége volt, a hazaiak átlövője, Jette Hansen, 15 gólt szerzett a mérkőzésen.

Az egyre vékonyabb játékoskerettel rendelkező Viborg a Randers-szel sem bírt, döntetlent értek el idegenben. Mivel a többiek nagyjából hozták a papírforma-eredményeket, a Team Esbjerg 4 pontos fölényben volt mindenki máshoz képest, a címvédő pedig visszacsúszott a harmadik helyre, az FCM mögé. A Randers kikapott a Skivétől és az Aarhustól is, így ők lecsúsztak a középmezőnybe, az FCM - Viborg - Tvis hármas pedig tisztes távolból üldözte a Team Esbjerget.

A február 11-i hétközi mérkőzések (a nemzetközi kupák miatt játszottak majdnem egy teljes fordulót szerdán) több nagy meglepetést is hoztak. Bár, a mai helyzetében, talán már nem is meglepetés, hogy a Viborg kikapott Koppenhágában a manapság is inkább biztos bennmaradónak, mint középmezőnyhöz tartozónak nevezhető hazaiaktól. A fiatal átlövő, Anne Mette Hansen 9 gólt szerzett a fővárosi csapatban, ezzel döntő részt vállalt a 23-19-es győzelemből. A Viborg a második félidőben mindössze 7 gólt szerzett (13-12 volt a félidő), a Christian Dalmose rendelkezésére álló szűk keret már most ist nehezen bírja a heti két mérkőzést. Nem meglepő, hogy Maura Visser volt a legeredményesebb játékosuk (a holland irányító nem szerepelhet a BL-ben, mivel ősszel a HC Leipzig színeiben már játszott ott), de ő is csak 4 gólt lőtt. A Viborghoz kapcsolódó mai hír, hogy a klub közleménye alapján rendeződni látszik a pénzügyi helyzetük, megszerezték a továbblépéshez szükséges, hiányzó 4,5 millió koronát, de ezután szerényebben kell gazdálkodniuk. Szintén most jelentették be, hogy Isabell Gulldén elhagyja a klubot, az, hogy hová igazol, egyelőre nem nyilvános (a szóbeszédben a bukaresti CSM-et emlegetik).

A címvédőnek duplán fájhat a vereség, hiszen feljebb zárkózhatott volna, mivel a tabellát vezető Team Esbjerg, óriási meglepetésre, hazai pályán szenvedett vereséget a Silkeborgtól (29-32). A vendégek góljait most is főként Jette Hansen (8) és Anne Cecilie Dornonville De La Cour (9) szerzezték - ők ketten vezetik jelenleg a bajnokság góllövőlistáját is. Lars Frederiksen elismerte, meglepetésként érte őket a Silkeborg-Voel jó teljesítménye, és nem tudtak már alkalmazkodni hozzá. Természetesen elsősorban a gyenge védekezést emelte ki, 32 kapott gól hazai pályán egy középcsapattól nagyon sok, de egyben azt is megemlítette, hogy 10-12 tiszta ziccert hagytak ki játékosai.
A bajnokságot továbbra is a Team Esbjerg vezeti, 30 pontjuk van, az FCM 28 ponttal második. A Viborg a harmadik helyen áll 25 ponttal, de csak egy ponttal van mögöttük lemaradva a Team Tvis Holstebro, amely csapat ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet is játszott. Ha a Tvis a hétvégén hozza a papírformát, és nyer idegenben a kisés elől menekülő Skive ellen, akkor a VHK elé kerül.