Az első feladat kipipálva

2007. december 6. 20:35 © handball.hu

Első világbajnoki középdöntő mérkőzésén győzelemmel mutatkozott be a magyar nőikézilabda-válogatott, amely Lengyelország ellen lépett pályára Dijonban. A születésnapját ünneplő Pálinger Katalin ismét brillírozott a kapuban.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

Lengyelország - Magyarország 26-28 (13-11)
Dijon, 2500 néző
Vezette: Bord, Buy (FRA)
Lengyelország gólszerzői: Pielesz 5(1), Majerek 4, Damięcka 4, Malczewska 3, Duda 3, Załęczna 2, Kudłacz 2, Duran 2, Polenz 1
Magyarország gólszerzői: Balogh 6, Mehlmann 5, Görbicz 4(2), Ferling 2, Kirsner 2, Tóth 2, Szamoránsky 2, Szűcs 2, Hornyák 1, Borbás 1, Szucsánszki 1
Kiállítások: 4 ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/1 ill. 2/2

A találkozóra ezúttal Vérten Orsolyát és Tomori Zsuzsannát nem nevezte Németh András.

A papírforma szerint a középdöntőbeli ellenfelei közül a lengyelek ellen van a legnagyobb esélye a győzelemre Magyarország válogatottjának, amely az elkövetkező napokban Németország, Románia és Dél-Korea ellen lép pályára.

A találkozó első góljára a negyedik perc elejéig kellett várni, s számunkra negatív módon az is a mieink kapujában landolt Damiecka által. A születésnapos Pálinger rögtön vállára vette a csapatot, s innentől a támadókon volt a sor. Sajnos azonban támadásainkat követően nem tudtuk a tempót tartani ellenfelünkkel kontratámadásoknál, akik így rendre lerohantak minket. Az eddig nem túl acélos teljesítményt nyújtó Mehlmann Ibolya és Balogh Bea most fontos gólokat szerzett, melyeknek köszönhetően a 19. percre sikerült némiképp meglépnünk ellenfelünktől (5-8). Viszont ennek sem örülhettünk sokáig: rossz helyzetkihasználásunk miatt megint megnehezítettük dolgunkat, s Németh András hiába cserélte jobbszélen folyamatosan Baloghot és Kovacsiczot, a lerohanásokhoz továbbra sem tudtunk felnőni sem ezen a poszton, sem másutt. A 25. percben Lengyelország fordítani tudott (11-10), mi pedig csak futottunk az eredmény után. Sajnos a másik szél sem tette megfelelően a dolgát védekezésben, így a szünetre már két gólra növekedett a hátrányunk.

Ellenfelünk lendülete ezután sem csillapodott, s emellett nálunk sem történt átütő változás a fordulást követően. Ekkor edzőpárosunk drasztikus lépésekhez folyamodott: baloldalon Görbicz és Kirsner helyet cserélt, Szűcs pedig bent maradt támadásban is, ezzel sikerült ismét döntetlenre tornászni az állást (15-15), majd hárommal meg is lépni. Védekezésben Borbás ki-kilépett zavaróba, mögötte pedig a Szűcs-Hornyák páros zárásai egyre hatékonyabbnak bizonyultak. A 43. percben egy Görbicz-duplának örülhetett a közönség, s ezzel már 16-21-et mutatott az eredményjelző. Jó ideig felváltva estek a gólok, de szerencsére a nehezen kiharcolt előnyünket tartani tudtuk. Egyetlen ember akadt, akit nem tudtak lányaink kiiktatni, Izabela Duda, aki egymás után háromszor vette be a magyar kaput, ezzel ismét szívrohamközelire hozva számunkra a végjátékot. Az utolsó feladatot azonban Balogh higgadtan teljesítette.

A találkozó legjobbja Görbicz Anita lett.

Németh András: Az első játékrészben mindössze öt, míg a másodikban tizenöt percig tudtunk valósi tudásunkhoz mérten megfelelően játszani. Ez az összességében húsz perc már előremutató. Pálinger Kati ma ismét kimagasló teljesítményt nyújtott. Célunk, hogy ezt az időt minél hosszabbra ki tudjuk tolni. A lengyeleket évek óta figyeljük, egy nagyon szépen fejlődő csapatról van szó, akiknek sok sikert kívánok a továbbiakhoz!

Zenon Łakomy: Nagyon megtiszteltetés egy ilyen kaliberű csapat ellen játszani. Külön öröm számunkra, hogy esetenként dinamikus támadásokkal sikerült meglepni a magyarokat. A vereségünk miatt azonban el vagyok keseredve. A feladatunk most az lesz a hátralevő mérkőzésekre, hogy kitaláljuk, miként tudnánk hatékonyabban érvényesíteni játéktudásunkat.